Binance Smart Chain ürünü olan merkeziyetsiz finans projesi Meerkat Finance, hacker’ların saldırısına uğradı ve toplamda 32 milyon dolara yakın 13.96 milyon BUSD ve 73.635 BNB çalındığı ifade edildi. Meerkat’in Telegram kanalında, TSİ 12:00’da bir duyuru yayımlandı ve projenin sözleşmesine saldırı düzenlendiğini açıklandı. Bu saldırı Binance Smart Chain’deki en büyük dolandırıcılık olarak kayıtlara geçti. Proje ekibi, sistemlerinin daha önce saldırıya uğradığını iddia etmişti ancak şu anda ana web sitesine erişilemiyor, bu da birçok kişinin tüm parayla kaçtıklarına inanmasına neden oluyor.

Proje dün gece BSC zincirinde başlatıldı ve 24 saat içinde 30 milyon doların üzerinde kullanıcı fonuyla kurtulmayı başardı. Mağdur olduklarını söyleyen kullanıcılar, Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan olaya müdahale etmesini ve konuyla ilgilenmesini istedi. Projenin ne internet sitesine ne de Twitter hesabına ulaşılabiliyor.

Konuyla ilgili tweet paylaşan Çinli gazeteci Colin Wu, paylaştığı gönderide, “Binance Smart Chain projesi Meerkat Finance, şüpheli bir saldırıya uğradı, 13,96 milyon BUSD ve 73,635 BNB alıp götürüldü. MKAT, hacklendiğini ve kripto paraların çalındığını iddia etti. Şu an web sitesi açılmıyor. Bu, Binance Akıllı zincirindeki en büyük dolandırıcılık projesi olabilir.” yazdı.

Binance Smart Chain, Ethereum ağındaki tıkanıklık ve yüksek gas (işlem) ücreti nedeniyle geçen ay çok fazla ilgi gördü. Defi protokollerindeki basit takaslar için bile gaz ücreti, ortalama 10 dolar gerektiriyordu ve bu projeleri zar zor kullanılabilir hale getirdi. Ölçeklenebilirlik sorunları ışığında, birçok defi protokolü ve alım satım yapan kişiler Ethereum ağından şimdilik BSC’ye geçmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!