Dünyanın en büyük borsalarından olan Binance, tokenlaştırılmış hisse senedi alım satımına başlayacak. Sıfır komisyonlu şekilde işlem görecek olan hisse senedi tokenleri BUSD cinsinden olacak ve buna göre teminatlandırılacak.

Binance, tokenize edilmiş hisse senedi alım satımına TSLA ile başlayacak ve ileride bu hisse senetleri çeşitlendirilecek. TSLA / BUSD çifti için alım satımın TSİ 16:35’te işleme açılması planlanıyor. Kullanıcılar, böylelikle Binance web sitesinde kolaylıkla Tesla hisselerini alıp satabilecek.

Bu tokenize edilmiş hisse senetleri daha önce FTX’te alınıp satılabiliyordu. Binance bu trende ayak uyduran ikinci büyük borsa olmuş oldu.

Binance Hisse Senedi Tokenları nedir?

Binance Hisse Senedi Token’ları, temel menkul kıymetlerin bir saklama portföyü tarafından tamamen desteklenen sıfır komisyonlu tokenlardır. Hisse senedi token sahipleri, potansiyel temettüler de dahil olmak üzere temel hisselerin ekonomik getirisi sağlayabilir.
Binance, daha fazla hisse senedi token’ı ve özelliği listeleyerek piyasa talebine göre çeşitlendirmeyi plânlıyor.

Almanya’daki kullanıcılar hisse senedi token’ları için, adres belirterek ve KYC (kimlik doğrulama) adımlarını uygulayarak sahip olabilecek ancak, hizmet Türkiye, ABD, Çin anakarası ve diğer kısıtlı yargı alanlarında kullanılamayacak.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.