Binance TR ya da Binance Türkiye, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın Türkiye’ye özel geliştirdiği uygulama ve internet sitesinin ismidir. Son düzenleme ile kripto para borsalarına Papara gibi aracı kuruluşlardan para yatırmanın yasaklanmasıyla birlikte, doğrudan banka üzerinden havale ve EFT ile para yatırılabildiği için Binance TR uygulaması rağbet görmeye başladı. Binance Türkiye uygulaması sayesinde, global yani ana Binance borsasına banka havalesi / EFT ile Türk Lirası yatırabilmek mümkündür.

Binance Türkiye (Binance TR) hesabı nasıl oluşturulur?

Binance TR resmi sitesine bu adresten girerek sağ üst köşeden “Hesap Oluştur” seçeneğine tıklayın. Ekranda çıkacak yönergeleri takip edin, e-posta adresinizi ve şifrenizi belirledikten sonra “Hesap Oluştur” seçeneğine tıklayın. Belirttiğiniz e-posta adresine bir onay maili gelecek, gelen 6 haneli güvenlik koduyla işlemi tamamlayın.

Binance Global hesabıyla Binance TR hesabını birbirine bağlama nasıl yapılır?

Eğer halihazırda Binance Global hesabınız varsa, Binance Türkiye hesabınızla bunu bağlayabilirsiniz. Yoksa önce bu linkten Binance hesabı oluşturuyoruz. Daha sonra trbinance.com sitesine girip, “binance.com hesabıyla oturum açın” seçeneğine tıklıyoruz. Binance’a üye olurken girdiğimiz e-posta adresi ve şifremizi giriyoruz. Onay kutucuklarını işaretleyip devam ediyoruz.

Binance TR yatırılan parayı binance hesabına aktarma

Binance TR hesabınıza giriş yaparak para yatırma seçeneğinden TRY (Türk Lirası) seçeneğinden gereken adımları takip ederek, Ziraat Bankası ya da VakıfBank ile havale, diğer bankalar ile EFT yaparak, 1000 TL altındaki tutarları 7/24 FAST ile anında, 1000 TL üstündeki tutarları ya aynı bankadan aynı bankaya ya da EFT saatleri içinde yatırabiliyorsunuz. Bu şekilde yatırdığınız para, Binance TR hesabınızdaki cüzdan seçeneğinde TRY cüzdanınıza aktarılacaktır. Şimdi piyasa seçeneğinden BUSD/TRY seçeneğinden “satın al” diyerek yatırmak istediğimiz miktar kadar BUSD alıyoruz. Binance uygulamasına geçerek, cüzdan seçeneğinden BUSD cüzdanımızı seçiyoruz ve “yatırma” butonuna tıklayarak, BUSD adresini kopyalıyoruz. Daha sonra yine Binance TR hesabımıza dönüyor, BUSD cüzdanımıza tıklayarak “çekme” butonuna tıklıyoruz. Kopyaladığımız adresi yapıştırıp, miktarı girerek gönderme işlemini tamamlıyoruz. Dakikalar içinde gönderdiğimiz BUSD’ler Binance hesabınıza geçecektir. Daha sonra “piyasa” menüsünden almak istediğiniz coin’i BUSD işlem çiftiyle takas edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Binance'deki güncelleme dolayısıyla alım satım ve para yatırma çekme işlemleri durdurulacak
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Kaan Göktaş

ex gazeteci, nevzuhur (gölge) yazar, içerik geliştirici, seo gurusu, kripto para ilgilisi.