Küresel kripto piyasasında büyük bir role sahip olan dünyanın en fazla hacmine ve kullanıcısına sahip kripto para borsası Binance, yatırım almak için büyük ülkelerin varlık fonlarıyla görüşüyor.

Binance, hükümetlerle ilişkileri desteklemek ve agresif düzenleyicileri dengelemek istediği için, dünyanın en büyük kripto para borsasından hisse almaları konusunda egemen servet fonlarıyla görüşüyor.

Şirketin CEO’su Changpeng Zhao, Financial Times’a verdiği bir röportajda, borsanın bu yıl düzenleyici kurumların artan baskısıyla karşı karşıya kaldığını ve devlet varlık fonlarından yapılan yatırımların çeşitli hükümetlerle “algısını ve ilişkilerini” geliştirmeye yardımcı olacağına inandığını söyledi. Zhao, bu konuda temkinli olduklarını çünkü bu gibi yatırımların kendilerini bir ülkeye bağlı kılabileceğini ve bunun kendilerini daha az özgür yapacağından endişe ettiklerini belirtti.

Yeni genel merkez arayışı sürüyor

Bu sürecin uzun ve zor bir süreç olacağını söyleyen kripto milyarderi CEO, bu konuda Coinbase’in güzel bir örnek olarak önlerinde durduğunu sözlerine ekledi. Zhao, Binance’in en büyük hissedarı konumunda ve Binance, Singapurlu devlet destekli yatırım şirketi Temasek’in risk sermayesi kolu olan Vertex Ventures tarafından destekleniyor.

Kripto girişimcisi geçen hafta Bloomberg Yeni Ekonomi Forumu’nda konuşan Zhao, platformun iki yıl önce 10 milyar ila 30 milyar dolarlık günlük işlem hacmiyle faaliyet gösterdiğini, bu yıl da 170 milyar dolarlık günlük işlem hacmi kaydettiğini söyledi. Sermaye yapısını güçlendirme girişimi, Binance’in yeni bir küresel genel merkez arayışını hızlandırması Singapur ve Dubai gibi şehirleri göz önünde tutarken borsa, bunun dışında son zamanda İrlanda’da yoğun bir şirket kurma girişiminde bulunmuştu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!