Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Bitcoin‘e dayalı BTCB adlı bir token çıkardıklarını açıkladı.

Hacimsel olarak dünyanın en büyük borsası olarak hizmet veren Binance, Bitcoin’e dayalı ve BTCB olarak isimlendirdiği bir token oluşturduğunu açıkladı. Kendi blokzincir ağı olan Binance Chain ağında oluşturulan tokenla, yeni hayata geçirdikleri merkezi borsa Binance DEX‘e olan ilginin ve hacmin artırılması planlanıyor.

Şeffaflık ilkesine göre hareket edecek olan Binance, bu token’la birlikte rezerv adreslerini yayınlayarak herkesin bunu kontrol edebilmesini sağlayacak. BTCB token’ı da Bitcoin ile %100 desteklenecek.

Binance bu hamleyle neyi amaçlıyor?

Binance, Bitcoin’in değerine bağlı bir token çıkararak kullanıcıların dolaylı olarak en büyük kripto parada alım satım yapmasını sağlayacak. Ve bu şekilde Binance DEX’in bilinirliğini ve kullanımı artırmayı sağlayacak. Şu an merkezsiz faaliyet gösteren borsada doğal olarak tüm kripto paralar BNB’ye karşı işlem gördüğü için mevcut müşteri potansiyelinin önünü kesiyor. Bu token’la birlikte herhangi bir merkezi bir kripto para borsasında olduğu gibi en çok işlem göre kripto paralarla da işlem yapılabilecek.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.