Malta merkezli kripto para borsası Binance, müşterilerinin büyük çoğunluğunun bulunduğu ABD pazarı için Binance US’ adlı yeni bir borsa açıyor.

Normalde Binance.com uzantısından dünyanın her yerinden ulaşılabilen dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bu özelliğini Amerika Birleşik Devletleri için deaktif edecek. Bu gelişmenin üzerine yeni bir alan yaratılacağı duyurulan borsanın isminin Binance US olacağı ve hedef müşteri kitlesinin sadece sadece ABD’li vatandaşlar olacağı belirtildi. BAM Trading Services adlı bir şirketle iş birliği içinde olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, bu gelişme hakkında “Binance US’yi sonunda piyasaya sürmekten ve Binance.com’un güvenliğini, hızını ve likiditesini Kuzey Amerika’ya getirmekten heyecan duyuyoruz. Binance US, yerel ortağımız BAM tarafından yönetilecek ve ABD pazarına tam yasal uyum içinde hizmet verecek.” ifadelerini kullandı.

ABD pazarının hakimi Coinbase’den ‘rol çalmak’ isteyen ve verilere göre müşteri trafiğini yüzde 23’ünün ABD’den alan Binance, böylelikle müşterilerine ABD Doları ile kripto para alma imkanı sunacak.

Öte yandan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Binance’in kripto parası BNB’yi menkul kıymet olarak değerlendirmesi durumunda Binance’in ABD’li kripto para yatırımcıları için kullanıma sunmayı planladığı Binance US borsasında BNB listelenmeyebilir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.