Dünyanın en önde gelen kripto para borsalarından birisi olan Binance’den yapılan açıklamada, platformun marj ticareti işlemlerini test ettiği belirtildi.

Twitter’da paylaşılan görüntülerde ‘Margin’ adı verilen özel bir sekmenin olduğu görüldü. Bu sekmede ise “Önemli hatırlatma başlığının altında, marj ticareti daha yüksek kar getirebilir ancak aynı zamanda çok da risklidir.” ifadelerine yer verildi.

Twitter’da bir kullanıcının paylaştığı ‘Margin’ ekran görüntüsü.

Binance’den yapılan açıklamada, şu anda ‘margin trading’ işlemlerinin beta aşamasında olduğu ve seçili bazı müşteriler ile yapıldığı belirtildi. Bu hamlenin Binance müşterileri tarafından beğenilmesi ve platforma ek bir katkı sağlaması bekleniyor.

Son dönemde kendine özel blokzinciri olan Binance Chain‘i hayata geçiren, Launchpad adını verdiği platformda MATRIC, Harmony gibi token’ları satışa çıkaran Çin merkezli kripto para borsa devi, Binance Coin (BNB)‘nin 30 dolar bandının da üzerine çıkmasıyla sektörde oldukça sağlam adımlarla ilerlediğini gösterdi. Şirket, piyasadaki ‘güven’ ve etki alanını da her geçen gün biraz daha arttırıyor.

Bilindiği üzere Binance, geçtiğimiz ay yaklaşık 50 milyon dolar değerinde 7 bin Bitcoin çaldırarak piyasadaki itibarını zedelemiş ancak bunu toparlaması çok uzun sürmemişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.