Yüzde 40’ı Yahoo‘nun Japonya koluna ait olan kripto para borsası TaoTao, 30 Mayıs’ta işleme açılıyor.

Binance, BitFinex ve Coinbase gibi büyük kripto para borsalarına bir yenisi ekleniyor. 90’lı yılların sonunda aktif olan ve milenyum yıllarına damga vuran internet devi Yahoo’nun Japonya kolunun büyük bir hisseye sahip olduğu yeni bir kripto para borsası, TAOTAO, 30 Mayıs’ta açılıyor. Borsanın web sitesinin yanı sıra mobil uygulamasından da işlem yapılabileceği belirtildi.

Bitcoin, Ethereum gibi baş kripto paraların yanı sıra Litecoin ve Bitcoin Cash gibi diğer coinlerin de kaldıraçlı işlemle yer alacağı açıklandı.

TaoTao borsasının yüzde 40’ı Z Corporation aracılığı ile Yahoo Japonya’ya ait ve platform Japonya Finansal Hizmetler Dairesi’ne (FSA) kayıtlı durumda. Borsanın yüzde 60’lık hissesine de 2007’de kurulan aralarında Tokyo Borsası, Nikkei ve Tpkyo Üniversitesi gibi müşterilerinin bulunduğu; finans, sağlık ve tarım alanında araştırma geliştirme yapan CMD Lab şirketi sahip konumda.

1995 yılında Stanford Üniversitesi öğrencileri Jerry Yang ve David Filo tarafından bir portal olarak kurulan Yahoo, Google’dan çok çok önce bir arama motoru olarak hizmet vermeye başlamış ancak zamanla rakibine geçilerek ağırlığını daha farklı alanlarda göstermeye başladı. Arama motorunun halen kullanıldığı portalın başlıca hizmetlerinin arasında mesajlaşma ve e-posta uygulamaları yer alıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.