Dün 40 milyon dolarlık Bitcoin soygununa uğrayan Binance‘in kripto parası Binance Coin (BNB), bu gelişmenin ardından sert bir düşüş yaşadı.

Nisan ayında büyük bir yükseliş gösteren ve geçen hafta 24 dolara kadar çıkan Binance Coin, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in yaşadığı 7 bin Bitcoin’lik hack saldırısını takip eden iki saatte %8’lik bir düşüşle 19.97 dolara kadar geriledi.

Binance Coin, olası yeniden düzenleme ihtimali, kripto parayı 20,89 dolara yükseltse de bu ‘ayaklanış’ beklenen etkiyi yaratmadı. Bu haberin yazıldığı saatte BNB, 21.49 dolardan işlem görüyordu.

Binance Coin grafiği.

Bunun dışında Ethereum da gelişmeye tepki verdi ve en büyük altcoin, 24 saatte 3.78’lik bir düşüş yaşarken, Cardano (ADA) 5.17’lik, Justin Sun’ın Tron‘u (TRX) ise yüzde 2.54’lük bir düşüş gösterdi. Ethereum, haberin yazıldığı dakikalarda 168 dolar, Cardano, 0,064, TRON ise 0,0247 dolarda seyrini sürdürüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.