Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, kendi kurumsal arzını yaratmak için kurduğu Launchpad‘de piyasaya sürdüğü MATIC, ay başından beri %610, bugün (Pazartesi) ise yaklaşık yüzde 75 artışla 0.32 dolara yükseldi.

Ethereum’u ölçeklendirmeyi amaçlayan bir blokzinciri projesi olarak yola çıkan ve Binance Launchpad’de listelenen Matic Network, günde %76’ya ulaşarak kısa sürede ilk önce 0.31 dolara daha sonra 0.32 dolara piyasa değeri de 71 milyon dolara dolaştı. MATIC, Mayıs ayının başından beri %610 gibi bir artış sergiledi.

MATIC’in günlük fiyat grafiği.

Matic’in günlük 250 milyon dolarlık işlem hacmiyle, Cardano, Monero ve IOTA gibi daha piyasanın köklü kripto paraların günlük hacmini aştı. Öte yandan Coinbase, MATIC ile iş birliğine gitti. USD Coin’le entegre olacak olan Matic Network, Coinbase’de alınıp/satılabilecek ve cüzdanlarda saklanabilecek.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.