Dün 40 milyon dolar değerinde 7 bin Bitcoin‘in hack’lenerek çalınmasına karşı Binance‘in geri sarma (roll back) teklifi yaptı ve piyasadan sert tepkiler aldı.

Kripto para topluluğu, işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’e Salı günü yapılan 40 milyon dolarlık hack saldırısından sonra Bitcoin ağının yeniden düzenlenmesine yönelik yapılan teklif konusunda ayrı düşünüyor.

Madencilerle ve toplum baskısıyla yapılan görüşmelerin ardından Binance, Bitcoin blok zincirinde geri sarma (roll back) işlemi yapmamaya karar verdi. Ancak bu fikrin dile getirilmesi bile topluluk içinde sert bir tartışma başlatmaya yetti de arttı bile.

Twitter’da görüşlerini bildiren yatırımcılar, Binance’in açgözlülüğünün kendilerine pahalıya patlayacağını ve bu fikrin akıllarından bile geçirmemesi yönünde tavsiyelerde bulundu. Öte yandan kullanıcılar, Binance’in roll-back hamlesinin Bitcoin’e ve kripto paralara olan inancını zedeleyeceği konusunda hemfikir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.