Dünyanın en büyük borsalarından Binance‘in, sabit kripto parası(stablecoin)‘nın önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülebileceği açıklandı.

Binance Finansal İşler Müdürü CFO’su Wei Zhou, Bloomberg’e verdiği demeçte, Binance‘in sabit fiyatlı kripto parasının birkaç hafta ya da birkaç ay içerisinde piyasada olacağını ifade etti ve bunun İngiliz Pound’uyla bağlantılı olacağını söyledi.

ABD Doları destekli bir sabit kripto parayı şu aşamada düşünmediklerini söyleyen Zhou, Binance’in yeni sabit kripto parasının İngiliz Sterlini destekli olacağını ve daha sonraki aşamada dünyadaki diğer para birimleriyle bağlantılı coin’ler de çıkaracaklarını söyledi. Çin merkezli ünlü borsanın hali hazırda Binance Coin (BNB) gibi bir kripto parası bulunuyor ve son dönemde büyük sükse yaratmış durumda.

ABD Adalet Bakanlığı, Tether kullanılarak yasa dışı piyasa manipülasyonu yapıldığı iddiasıyla soruşturma başlatmıştı. Bu kötü izlenim sonrası Binance’in piyasaya verdiği güven dolayısıyla insanları kendi sabit kripto para birimine çekebileceği ve geniş kullanıcı tabanı ve dünyadaki yüksek hacmiyle rakiplerinden sıyrılarak bu yeni kripto parayı istikrarlı bir birime çevirebilir.

Sabit bir para birimi karşısında değeri sabit olan coin olarak piyasada var olan stablecoin’ler, fiyat oynaklığı konusunda canı yanan kullanıcıların sığındığı güvenli bir alternatif olarak görülüyor. Sabit kripto para piyasasında öncü ve en çok işlem gören kripto para konumunda. USDT olarak da bilinen Tether’in dolar destekli bir kripto para olduğu biliniyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!