Dünyaca ünlü kripto para borsası Binance‘in, İngiliz Sterlini destekli sabit fiyatlı kripto parası BGBP, Binance Jersey‘de listelendi.

Binance Coin’le istediği bilinirliğe ve hacme ulaşan Binance, daha önce duyurduğu İngiliz Sterlini ile desteklenen sabit fiyatlı kripto parasını Avrupa odaklı borsası Binance Jersey’de Binance GBP (BGBP) adıyla alım/satıma açtı.

Haziran ayının ilk günlerinde açıklanan Binance CFO’su Wei Zhou, “Piyasada ve Binance topluluğunda, GBP cinsinden sabitlenmiş bir sabit fiyatlı coin de dahil olmak üzere daha istikrarlı para çeşitliliği için çok büyük bir talep var ve buna göre GBP’yi listelemeyi uygun bulduk” dedi.

Ocak ayında İngiltere’de kurulan Binance Jersey’de Euro ve İngiliz Sterlini ile Bitcoin ve diğer kripto paraları alıp satılabiliyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.