Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, koronavirüsten en çok etkilenen ülkelerin, küresel salgının üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için 5 milyon dolar değerinde kripto para bağışı toplamaya çalıştığını açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre, dünya çapında onaylanmış koronavirüs (COVID-19) vakalarının sayısı 400 bini aştı. Virüs 195 ülkeye, bölgeye ve bölgeye yayıldı ve salgının sonucu 16.000’den fazla insan öldü.

En kötü etkilenen ülkeler arasında 80.000’den fazla teyit edilmiş vaka ile Çin, yaklaşık 64.000 vaka ile İtalya, 42.000 vaka ile ABD ve 33.000 vaka ile İspanya yer alıyor.

Binance koronavirüs için devreye girdi

Koronavirüsün hızlı yayılımı, dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, işlem hacmi ile blok zincirle çalışan bağış platformu olan Binance Charity’yi virüsten en çok etkilenen ülkelere yardım etmeye yönelik yeni bir fon oluşturma projesi yaratmaya teşvik etti.

Binance Vakfı Başkan Yardımcısı Jared Winn, “Kripto topluluğu büyüyen bir güç ve bunu hayırseverlik yoluyla güçlendirme fırsatımız var. COVID-19’a karşı birleşirken toplumu bu girişime katılmaya teşvik ediyoruz ve birlikte etki yaratacağız. ” ifadelerini kullandı.

İlk etapta Binance, 1 milyon dolarlık Binance USD (BUSD) bağışlayarak “COVID’e Karşı Kripto” girişimine liderlik etti. Ayrıca, kripto borsası devi de #CryptoAgainstCOVID sosyal medya kampanyası ile 2 milyon dolara kadar bağışta bulunmayı taahhüt etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!