Geçtiğimiz günlerde, Binance isimli global kripto para borsası, Türkiye kullanıcılarına verdiği hizmetleri kolaylaştırmak amacıyla yeni bir ortaklığa imza attı.

Binance Borsası, üyelerine bu ortaklığı elektronik posta ile duyurdu. Elektronik postanın içeriği ise şu şekildeydi;

  • ‘’​Binance, Papara hizmeti aracılığıyla Türk Lirası (TRY) için ​yatırma ve çekme​ hizmeti sunmak amacıyla Papara ile birlikte çalışmaya başladı. Kullanıcılar yerel banka kartları ve kredi kartlarını kullanarak Binance cüzdanlarına TRY yatırabilecek ve desteklenen 16 farklı Türk Bankasından havale yapabilecek. ‘’
  • Binance cüzdanlarına yapılan yatırımın ardından Türk Lirası bakiyeleri ile diledikleri gibi alım yapabilecekleri ancak satış işlemlerinin ileri bir tarihte yürürlüğe gireceği de eklendi.
  • Bu ortaklığın avantajlarından bahsetmemiz gerekirse; Alınan her bir varlık saniyeler içerisinde Binance cüzdanına ulaşacak, itibari para cüzdanı denilen bir uygulama sayesinde kullanıcılar Binance cüzdanlarındaki Türk Liralarını kullanarak doğrudan BNB, ETH, BTC ve XRP alabilecek ve kullanıcılar banka kartlarını kullanarak ya da havale yaparak para yatırıp çekebilecekler.

Papara Nedir?

BDDK Lisansına’da sahip olan Papara, 2016 yılında kurulmuş ‘’Elektronik Para ve Ödeme Sistemi’’ olarak bilinir. Türkiye’de ilk defa bankalardan bağımsız, MasterCard logolu ön ödemeli kart üretip kullanıcılarının hizmetine sunmuştur. Uluslararası güvenlik sertifikasyonu yapan kuruluşlar tarafından düzenli olarak denetlenmek olup, PCI-DSS Level 1 ve ISO 27001 sertifikalarına sahiptir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!