Ravencoin (RVN) ya da RVN Coin, 2018 yılında geliştirilen bir kripto para projesidir. Bitcoin blok zincirinin çatallanmasıyla ortaya çıkmıştır. Ravencoin’i geliştirenler “merkeziyetsiz bir kripto paradan sonraki aşama nedir?” sorusunun cevabını arayarak RVN Coin’i geliştirmişlerdir.

Ravencoin, “varlık platformu” ilkesi ile geliştirilmiştir. “Varlık platformu” sanal olmayan, yani gerçek dünyadaki fiziksel varlıkların da blok zinciri üzerine kaydedilmesi demektir. Sahip olduğunuz bütün fiziksel varlıkların (ev, araba, arsa, tarla gibi) blok zincire kaydedilmesi, bu varlıkların aktarımı sırasında da blok zincirinin kullanılması anlamına gelir. Örneğin evinizi satmak istediğinizde tapu ya da notere gitmeden, blok zinciri üzerinden bu satış işlemini yapabilmenizi sağlar.

Ravencoin’in ana ağında, 500 RVN karşılığında yeni bir varlık token’i oluşturabilirsiniz. Örneğin arabanızı Ravencoin blok zincirine kaydedecekseniz, arabanızın ruhsatındaki bütün bilgileri girmeniz gerekir. Daha sonra bu arabayı satmak istediğinizde de, blok zinciri üzerinde bir akıllı sözleşme ile arabanızı başkasına devredebilirsiniz. Arabayı alan kişi de sözleşme karşılığı, anlaşılan rakam kadar Ravencoin (RVN)’i sizin hesabınıza aktarır.

Bunun dışında Ravencoin’i günlük hayatta kullanmanın başka yolları da vardır. Örneğin internetten aldığınız biletler Ravencoin blok zinciri üzerine kaydedilerek size aktarılabilir. Ya da şifreleriniz, uygulama içi kodlarınız gibi her türlü saklanması gereken online bilgi de Ravencoin ağına kaydedilebilir.

Ravencoin’in bu vizyoner ve yenilikçi yaklaşımını 50 adet borsa desteklemiş ve 68 adet işlem çiftinde komisyonsuz olarak listelenmiştir. Bunun yanında birçok platform da Ravencoin’e destek vermiştir.

Ravencoin (RVN) madenciliği nasıl yapılır?

Ravencoin madenciliği, GPU gücüyle yapılabilir. Ekran kartınız minimum 4 GB ya da üstü ise, Ravencoin (RVN) madenciliği karlı bir girişim olarak görülebilir. Ravencoin madenciliğini bireysel yapmak yerine, madencilik havuzlarına da katılabilirsiniz.

Ravencoin (RVN) coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!