Kripto paralara olan ilgi nedeniyle birçok kripto para en popüler dönemini yaşıyor. Bu kripto paralardan biri de Türk kripto para borsalarından olan Bitci’nin kripto parası Bitcicoin. Bitci coin yatırımcılar tarafından merak ediliyor ve internette araştırılıyor. Peki Bitci coin nedir, Bitci coin nereden ve nasıl alınır, Bitci coin fiyatı ne kadar? Bitci coin yorumları neler?

Bitci’nin sahibi kim? Bitci nasıl çalışıyor?

2018 yılında Çağdaş Holding’in CEO’su olan Burak Çağdaş Çağlar tarafından kurulan Bitci, kripto para alım satımına ve saklanmasına imkân tanıyan Türk kripto para borsalarından biridir.

Bitcicoin, Bitci Chain adlı plâtformun kendi blok zinciri üzerinde oluşturulan borsanın kendi kripto parasıdır. Proof of Authority’i (Otorite İspatı) çalışma sistemini kullanan Bitcicoin ile BitciDapps (akıllı sözleşme), NFT (eşsiz tokenlar), BitciLoyalty (sadakat programı) ve BitciSupply (tedarik zinciri) gibi alanlarda işlem yapılabiliyor.

Bitcichain, işletmelere blok zinciri çözümleri sağlamak için tasarlanmıştır. Spor kulübü, inşaat şirketleri, enerji şirketleri vb. Bitcichain ağına katılan her yeni işletme, blok zincirini merkezi olmayan tutmak için özel bir düğüm (node) alır. Blockchain projelerinin çoğu çevrimiçi ve fintech çözümlerini kapsar. Bitcichain’de olmak isteyen herhangi bir işletmenin fiziksel gerçek kelime varlıklarına sahip olması gerekir.

Bitci aynı Socios’un Chiliz projesi gibi taraftar token’larını da piyasaya sürmüş durumda. Bitci Teknoloji tarafından geliştirilen Bitci chain’in altyapısında Eskişehirspor, Karşıyaka, Rangers, Real Betis ve Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) gibi Taraftar Token’ları da mevcut. Bitci son olarak, Formula 1’in önemli takımlarından McLaren ile “McLaren token” için anlaşma imzaladı.

Bitci Pay nedir?

Ülkedeki ilk kripto’dan fiat paraya geçişi sağlayan ödeme geçidi olan Bitci Pay, borsanın kendi blok zinciri olan Bitcichain üzerinde token transfer hizmetleri, hızlı ve ölçeklenebilir şekilde güvenli işlem sağlanabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin Buy/Sell (Alım Satım) nasıl yapılır? Bitcoin işlem türleri nelerdir?

Bitci coin fiyatı ne kadar?

24 Mart’ta 0,012128 dolar olan fiyatı bu haberin yazıldığı sırada 0.01589 civarlarında seyrediyor ve bu haftalıkta yüzde 31 artışa tekabül ediyor. 4 milyon dolarlık hacim yaratan Bitcicoin (BITCI), kendi kripto para borsası Bitci.com üzerinden satın alınabilir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!