Bir hafta önce 11 bin doların altına düşen ve son günlerde bu fiyatta seyrini sürdüren Bitcoin, yine çıkış pozisyonu aldı ve dün gece saatlerinde 12 bin dolar seviyesi aşıldı ve piyasa hakimiyeti de yüzde 64’e ulaştı..

Lider kripto para birimi, piyasadaki alternatif kripto paralar karşısındaki baskın duruşunu devam ettiriyor. Dünkü ivmesiyle piyasaları yeniden heyecanlandıran Bitcoin, yaşadığı değer artışıyla birlikte piyasadaki hakimiyetini de artırıyor. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin‘in piyasa hakimiyeti yüzde 64’e kadar çıkmış durumda.

12 bin 880 dolara gelen 27 Haziran’dan sonraki en yüksek seviyeye ulaşan Bitcoin için analistlerin ve yatırımcıların orta ve uzun vadede 20 bin dolar, 50 bin dolar ve 100 bin dolar gibi bir hedef şeması mevcut. BTC’nin nasıl reaksyion göstereceği ise merak konusu…

Bitcoin’in bir haftalık grafiği.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.