Kurumsal yatırımcıların göz ucuyla baktığı ve son olarak Square ile PayPal haberleri nedeniyle önceki hafta çılgın bir yükselişle 13 bin dolara ulaşarak bütün piyasanın ilgi odağı haline gelen Bitcoin’de 14 bin dolar seviyesinin geçilmesi halinde yeni argümanların konuşulacağı belirtiliyor.

Bitcoin’in geçtiğimiz hafta yaptığı patlama, sektördeki ve dışındakilerin dikkatini çekti. CNBC ve Bloomberg, bu hamleleri kapsamlı bir şekilde baştan aşağı ele aldı ve diğer Wall Street yatırım firmaları ve analistlerinin yanı sıra JP Morgan da ralliye odaklandı.

“Farklı şeyler konuşacağız”

Analistler, Bitcoin’de henüz tamamen heyecanlanma zamanının olmadığını söylüyor. Birçok yorumcu, Bitcoin’in 14.000 doları kırmanın önemli olacağını söylüyor çünkü bu seviye son üç yıllık bir makro öneme sahip.

“BTC 14.000 doları kırdığında, volatilite, momentum, perakende katılım vb. Açısından büyük olasılıkla farklı bir rejimde olacağız. Son birkaç ayda işe yarayan birçok şey artık çalışmayabilir ve bunun tersi de geçerlidir. 20 bin dolar bu rejimi tamamen yeni bir seviyeye taşıyacak. Sadece bir önsezi. Göreceğiz.”

Qiao Wang’ın düşünceleri…

1 bin dolara bu kadar önem verilmesinin nedeni, Bitcoin’in Aralık 2017’de en yüksek seviyeye ulaştığı zamandaki mumunun kapandığı nokta olması ve aynı zamanda trendin 2019’daki patlama sırasında neredeyse mükemmel bir şekilde zirveye ulaştığı nokta olması BTC’nin 14 bin dolarlık çoklu makro etkileşimleri, kesin bir şekilde kırılıp bu seviyenin üzerinde tutulmasının piyasa yapısında bir değişime işaret edeceğini gösteriyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!