New York merkezli yatırım şirketi SkyBridge Capital’in sahibi Anthony Scaramucci, 2021’den itibaren dünya çapında büyük bir popülariteye ulaşan Bitcoin‘in, Dünya’nın Güneş’in yörüngesinde döndüğü teorisini ilk ortaya atan kişi olan Kopernik’in buluşları gibi yeryüzü için önemli bir icat olduğunu ifade etti ve Bitcoin’in para kavramında bir devrim yaratmasını Kopernik’in yaptığına eş değer tutuyor.

CNBC’nin Squawk Box programına konuk olan Anthony Scaramucci, Bitcoin ile ilgili olumlu görüşlere sahip olduğunu ve Bitcoin’in dünyayı değiştirdiğine dikkat çekerek, “Kopernik güneşin etrafında dönüyor olabileceğimizi söylediğinde yıl 1500’dü. İşler değişiyor. Buna rasyonel bir şekilde bakmalıyız, para, mal ve hizmetleri birbirimize verimli bir şekilde aktarmamızı sağlayan bir teknoloji varsa, çevremizdeki teknolojinin muhtemelen parayı geliştireceğini kabul etmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin için Amazon örneği

Altının eski gücünde olmadığını söyleyen Scaramucci, Bitcoin’in finansmanı ele geçirmesini Kopernik’in heliosentrik teorisini yayınlanmasıyla karşılaştırdı ve lider kripto para biriminin uzun vadede çok daha yüksek seviyelere ulaşabileceğine inandığını söyleyerek Bitcoin’in bir süre daha boğa sezonu yaşayacağı ve sonrasında daha fazla kurumsal ilgi sonrası fiyat oynaklığının er ya da geç düzeleceği bir olgunlaşma noktasının da geleceğini belirtiyor.

Scaramucci bu iddiayı desteklemek için Amazon örneğini veriyor ve Amazon’un Mayıs 1997’deki halka arzından Mayıs 2009’a kadar geçen on iki yılda, yatırımcıların %3,600’ün üzerinde kazanç elde ettiğini ancak sonrasında fiyatı %640 oranında geri çekildiğini söylüyor.

FED’in para basma politikasına da değinen ünlü yatırımcı, “Son zamanlardaki çılgın para basımı göz önüne alındığında Bitcoin’in yıllar ilerledikçe daha da yükselmesi için her şey müsait.” dedi ve dijital varlıkları kastederek “Uygun varlıklara sahip olanlar zirveye çıkarken, varlıksız olanlar batacak., kişisel olarak Bitcoin’in, öncelikle kıtlığı nedeniyle bu durumda tutulması gereken bir varlık” sözlerini sarf etti.

İlginizi Çekebilir:  Norveç'li milyarder Ole Andreas Halvorsen, enerji dostu kripto madenciliği şirketi Harmonychain'e yatırım yapıyor
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.