Ünlü Bitcoin yatırımcısı ve savunucusu Mike Novogratz, Bitcoin‘in bu yılki geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Galaxy Digital’ın kurucusu ve Bitcoin yatırımlarıyla ünlü girişimci Michael Novogratz, Bitcoin’de tüm zamanların rekoru olan 20 bin dolar için 2019 yılının son aylarını hedef gösterdi.

Bloomberg’e demeç veren Novogratz, Bitcoin’dekki hareketlenmenin Facebook’un Libra’sının yol açtığına dikkat çekti ve 14 bin dolar ivmesinin parabolik bir göstergede olduğunu söyledi.

Libra Birliği’nde bulunan Vodafone, Spotify, Uber, Mastercard gibi dev şirketlerin piyasada heyecana yol açtığını belirten ünlü yatırımcı, “Bir sonraki yükselişten önce fiyat 10,000 – 14,000 dolar aralığında konsolide olacak.” ifadelerini kullandı ve “Bir dahaki sefere 14,000 dolardan satmayacağım. BTC, muhtemelen 20 bin doların yakınlarında bir yerde olur, ancak 2019’un dördüncü çeyreğinin ortalarına kadar buralara gelmemizi beklemiyorum.” dedi.

Lider kripto para, bu haberin yazıldığı TSİ 00:10 itibariyle büyük borsalarda 11 bin 340 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.