Photo by Ran Berkovich on Unsplash

2020’nin Aralık ayında ilk olarak kendi rekoru olan 20 bin doları egale eden Bitcoin bugüne kadar önündeki bütün duvarları bir bir yıkarak bugün 34 bin dolara ulaşmış durumda. Peki tüm zamanların rekorunu kırmaya alışan Bitcoin’de 2021 yılında neler olabilir? Kripto cemiyetinin en ünlü isimleri yorumladı…

Bitcoin‘in Mart ayı ortasında 3 bin 500 dolara düşmesiyle, birçok kişi kripto para biriminin uzun vadede hayatta kalabileceğinden şüphe duymuştu. Koronavirüs salgınının getirdiği endişe, yıkım ve 2020’deki küresel kargaşaya rağmen, Bitcoin son derece güçlü bir yükseliş yaşadı. Lider kripto para birimi 2020’yi yüzde 300’ün üzerinde bir artışla sona erdirerek Elon Musk’ın Tesla (TSLA) hisseleri dışında en iyi performans gösteren kurumsal varlık haline geldi.

Birçok kripto ünlüsü, dev yatırımcılar, analistler, BTC’nin 2021’de son derece iyi performans göstereceğini düşünüyor. İşte en iyi kripto analistlerinin ve fon yöneticilerinin önümüzdeki 12 ay içinde önde gelen kripto para birimine ne olacağını düşündüklerinin bir listesi…

Thomas Lee’den yüzde 300 tahmini

Fundstrat Global Advisors’ın kurucularından Thomas Lee, Bitcoin’in 2021’de üçe katlanabileceğini söylüyor. 30 bin dolarlık bir taban fiyatı kullandığını varsayarsak, bu, BTC’nin önümüzdeki yıl 90 bin dolar ve ötesine geçebileceği anlamına geliyor.

Lee, CNBC Fast Money programında “2021’in 2017’ye çok benzeyeceğini düşünüyorum, bu da Bitcoin’in 2021’de 2020’de olduğundan daha iyi olacağı anlamına geliyor. Yani yüzde 300’ün üzerinde bir şey.” ifadelerini kullanarak, “Doların zayıflığı insanların düşünmesini sağlayacak: bir birim sağlam parayı nasıl tutarsınız? Bu insanların çoğu altının o liman olacağını düşünüyordu. Bence hala birisinin altına uzun süre dayanması için makul bir temeli var. Ancak bence daha genç insanlar ve dijital nesilden olanlar için Bitcoin, sahip olmak istedikleri dijital varlıktır. ” dedi.

İlginizi Çekebilir:  SynBiotic SE şirketinden Bitcoin yatırımı: Amaç Euro devalüasyonundan korunmak

Kelvin Koh’un tahmini gerçekleşmek üzere

Spartan Group’un kurucu ortağı ve eski Goldman Sachs ortağı Kelvin Koh, Bitcoin’in 2021’de 100.000 doları geçeceğini düşünüyor. Risk kapitalisti ve yatırım yöneticisi, 2020’nin başında Bitcoin’in geçen yıl 40.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Öngörüsü, kripto alanında daha doğru olanlardan biri olduğunu kanıtladı.

Michael McGlone

Bloomberg analisti Michael McGlone, Aralık ayında yayınladığı aylık raporunda, Bitcoin’in 2021’de 50.000 $ ‘a ulaşabileceğini yazdı ve bu pazarı daha da yukarı çekecek makroekonomik eğilimleri öne sürdü. Kripto piyasasının arz-talep dinamiklerinin, Bitcoin’i vadeli işlemler ve Grayscale Bitcoin Trust gibi ürünler aracılığıyla artıran sermaye miktarı ile çarpık olduğunu da sözlerine ekledi.

Mike Novogratz

Eski Goldman Sachs ortağı Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in yakın gelecekte 65.000 dolara ulaşabileceğini söylüyor. Bu tahmine bir tarih eklememiş olsa da, önümüzdeki yıl kripto para biriminin 65.000 dolara ulaşacağını düşündüğü varsayılabilir. 17 Kasım 2020’de attığı tweet’te “Dün gece 15 bin 800’de daha fazla BTC satın aldım. 20 bin dolar ve 65 bin dolara gidiyor. Ağ etkisini devraldı. Tonlarca yeni alıcı görüyorum ve çok az arz var. 11 bin dolardan alım kolay bir ticaret. Yani EVET, satın alın.” demişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!