Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatının ne kadar olacağı merak ediliyor. Geçtiğimiz hafta, Bitcoin’in dalgalı bir fiyat değişimi sergilediğini görmüştük. Bunun altın kesişim ile ilgili olduğu tahmin ediliyor çünkü en son kesişimden sonra BTC, yüzde 165 yükselmişti.

Birçok kripto para analisti 10.500 dolar seviyesindeyken başlayan aşağı yönlü bu hareketin daha yüksek fiyatların habercisi olacağını belirtiyordu. Ancak tam tersi görüş, ünlü kripto para analisti Big Cheds’ten geldi.

Cheds, yaşanan bu son rallinin gerçekçi olmadığını savunuyor ve şunu ekliyor: Bitcoin grafiğin genel prensibi, hacmin ralli öncesi artmasıdır. Peki bu gerçek bir ralli ise hacim nerede?

Yukarıdaki grafikte görüldüğü üzere, 2019 yılının nisan ayında Golden Cross (Altın kesişim) gerçekleşmişti ve BTC fiyatı Haziran 2019’da 14 bin Amerikan Doları’na yükselmişti. Yani Golden Cross gerçekleştikten 60 gün sonra… Bu yükselişi de yüzdeye vurduğumuzda yüzde 165’lik bir artışı tekabül ediyor.

Tarih tekerrürden ibaret derler. Şu anda 9600 dolar civarında işlem gören Bitcoin, Nisan 2020’ye kadar yüzde 165’lik bir yükseliş yaşayarak 26.000 dolara kadar çıkabilir. Kısa bir hatırlatma yapmak gerekirse, Bitcoin Mayıs 2020’de ‘halving’ yapacak.

Twitter’da tanınan kripto para analisleri arasında yer alan CryptoBull, paylaştığı bir grafikte Golden Cross konusuna dikkat çekti ve bu oluşumdan kısaca bahsetti. CryptoBull, yukarıda bahsettiğimiz kesişimin yeni bir boğa koşusuna hazırlandığını ifade etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!