En büyük kripto para Bitcoin, Kasım ayından beri hedefe doğru adım adım ilerlediği 10 bin dolar barajını aşmayı başardı.

En son Ekim ayında 10 bin dolar barajını aşan Bitcoin, sabah saatlerinde 4 ay sonra yeniden 10 bin dolar baremini aştı ve 2020 yılının en yüksek seviyesine ulaştı. Lider kripto para birimi, Ocak ayındaki ani yükselişin sadece % 40 artış sağladı. BTC, geçen Ocak ayında  6 bin 400 dolara kadar düşmüştü.

Bitcoin, vadeli işlem piyasalarında 10 bin doları görmüştü ancak bu hareket ilk kez bütün piyasalarda gerçekleşti.

Ne ilk ne de son olacak

Tecrübeli kripto para analisti Mati Greenspan, Bitcoin’in 10 bin dolar’lık hareketini değerlendirirken bunun ne ilk ne de son olacağını ifade ederken, teknik altyapısına bağlı olarak BTC’nin bu hareketinin diğerlerinden farklı olabileceğini söyledi.

Kripto para piyasasının 240 milyar dolara yaklaştığı ve Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin de yüzde 63.5’e ulaştığı bu aralıkta altcoinler, Bitcoin’in bu hareketine olumlu tepki verdi ve Ethereum, yüzde 2 yükselirken 225 dolara çıktı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.