Lider kripto para Bitcoin’în fiyatı, 15 Kasım 2018’den bu yana ilk kez 6000 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Market kapitalizasyonu 100 milyar doların üzerinde seyreden BTC’nin, ilkbahar aylarındaki yükselişi sürüyor.

Bitcoin’in günlük grafiği.

En çok yatırım yapılan kripto para olan Bitcoin’in fiyatı son 24 saat içinde, Coinmarketcap verilerine göre 6101 dolar seviyesine kadar çıktı ve haberin yazıldığı şu sıralarda 6079 dolardan işlem görüyor.

Aralık 2017’de 19 bin dolar seviyesinin üzerine çıkan Bitcoin fiyatı, Aralık 2018’de 3 bin 100 dolara kadar gerilemişti. Lider kripto para, Nisan ayı başından bu yana ise yukarı yönlü bir ivme çiziyor.

Bitcoin’in tüm zamanlar grafiği.

Yükselişe Fidelity ve Facebook etkisi

Dünyanın en büyük varlık yönetim firmalarından Boston merkezli Fidelity Investments gibi finansal kuruluşların Bitcoin alım satımına başlaması ve Facebook’un kripto kendi kripto parasını yaratmak için çalışmalara başlaması genel olarak kripto para piyasasına yönelik yatırımcı güveninin artmasına yol açmış olabilir.

Kripto para milyarderi ve yatırımcısı Michael Novogratz da Bitcoin’in 6000 doları aşmasının hemen ardından açıklamalarda bulundu ve “Bitcoin’in değeri önümüzdeki 18 ayda 3 kat artarak yeniden 20 bin dolara yaklaşabilir.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.