Analistlerin yıl sonuna kadar 10 bin doları aşacağını söylediği Bitcoin, 6 bin dolar barajını aşarak %120’lik bir yükselişle bir sonraki hedefi 7 bin doları aşındırıyor.

Lider kripto para Bitcoin, son yirmi dört saat içerisinde adeta uçuşa geçti. Coinmarketcap verilerine göre yüzde 8.25 oranında artış yaşayan Bitcoin, bu zaman zarfında 6 bin 899 dolara yükselmeyi başardı.

21 milyar dolarlık ticaret hacmiyle ve 120 milyar dolarlık piyasa değeriyle fiyatını 6 bin 800 doların üstüne çıkarmayı başaran Bitcoin, yeniden piyasaların dikkatini çekmeyi başardı. Bu yükselişte, Fidelity‘nin Bitcoin alım satımına başlama haberinin kesinleşmesi, Facebook‘un kendi kripto parası Libra‘nın piyasaya sürülmesinin iyiden iyiye konuşulmasının da etkisi olduğu düşünülüyor.

Bitcoin’in 24 saatlik grafiği. h/t: CoinMarketCap

Ethereum, ise Bitcoin’in yükselişine paralel olarak fiyat bazında kayda değer bir artış yaşıyor. ETH, Coinmarketcap verilerine göre son 24 saatte yüzde 10 değer kazanarak 190 dolara yükselmeyi başardı.

Ethereum’un 24 saatlik grafiği. h/t: CoinMarketCap
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.