Geçtiğimiz yıl bu tarihlerde 3.800 dolar olan Bitcoin, tüm zamanlar rekorunu kırarak yüzde 7’lik bir artışla 60 bin dolara yükseldi ve piyasa değeri olarak da 1.1 trilyon dolara ulaştı.

Aralık ayından beri yükseliş trendinde olan ve kripto para ekosisteminde ‘boğa’ diye tabir edilen sezonu başlatan lider kripto para Bitcoin yeni bir zirveye daha imzasını attı. Geçtiğimiz hafta bir düzeltme yaşayan BTC, dün itibariyle yukarı yönlü bir ivmelenme kazandı ve bugün TSİ 14:00 sularında 60 bin dolara ulaşarak tüm zamanlar rekorunu kırdı. Türk Lirası olarak da 455 bin TL civarlarında dolaşan Bitcoin konusunda analistler olumlu bir tablo çizerken, bazı ekonomistler de ABD Başkanı Joe Biden’ın ABD Doları’nı güçlendirme çabalarının bu yükselişe engel olacağını ifade ediyor.

Öte yandan Biden’ın Perşembe günü imzaladığı 1.9 trliyon dolarık paketin borsalara ve özellikle de kripto para sektörüne akması beklenirken, Bitcoin ve diğer kripto paraların da bundan olumlu yönde etkilenmesi düşünülüyor. ABD ekonomisini rahatlatacağı düşünülen 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinin bu hafta sonu dağıtılması ve ABD vatandaşlarının hesaplarına yatırılması bekleniyor.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.