Günümüzün popüler piyasa analisti ve Cointelegraph’ın bir yazarı olan filbfilb tecrübeli yatırımcı Tone Vays’in YouTube kanalına konuk oldu. Konuşma boyunca uzun ve kısa vadede Bitcoin’in fiyat hareketleri ve indikatörleri nasıl kullandıklarından bahsettiler. 

Vays’a göre, Bitcoin’in fiyatı haftalık bir bakış açısıyla tam anlamıyla boğa dönemi hareketi yapıyor ve birçok direnci kırdı yükselmeye devam ediyor. Vays’ın TD sıralı göstergesinde de hala 6. sırada. 

Tecrübeli yatırımcı aynı zamanda Bitcoin’in kritik bir trend çizgisinin üstüne çıktığını belirtti ve yatırımcıları boğa dönemini konusunda uyardı. Yarılanma öncesi bir ila dört mum hareketiyle bir düzeltme beklediğini ekledi. 

Bitcoin’in kısa vadeli düşüşü sebebiyle ticaret dışı bir bölgede olduğunu düşünen Vays, uzun pozisyonlar almanın daha güvenilir olacağı görüşünde.

filbfilb’e göre, Bitcoin 9,000 dolarlık direnci kırdığında yukarı yönlü hareket için güç toplamayı bıraktı. filbfilb, 9,500-11,000 dolar aralığında bir direnç bekliyor. Fibonacci analizine göre 11,500 dolar civarında da güçlü bir direnç beklediğini belirtti. 

Ünlü yatırımcıya göre, Bitcoin uzun vadeli beklentilerin üzerinde yükselme gerçekleştirdi. Eğer 11,500 dolarlık direnci aşabilirse, 15,500 dolara yürüyeceğini öngören filbfilb bu durumun 11,000 dolara kadar geri çekilmeden gerçekleşeceğini söylüyor.

Bitcoin kısa vadede 9,500 dolarlık alandan çıkacak diyen filbfilb, 11,000 dolarlık alanın gerçekleşmesi ufak bir zaman alabilir dedi. 

Vadeli Bitcoin işlemlerine talep artıyor

filbfilb, uzun vadede gerçekleşecek yükselişe dair olan bakış açısını kuvvetlendirmek için CME Bitcoin Futures isimli platformun, haberlerini gösterdi. Güçlü ve sakin yükselişi vadeli işlemlere bağlıyor ve OBV indikatörüne göre yükselmesini tetikliyor. 

Bu bizlere, büyük yatırımcıların ve kurumsal alıcıların Bitcoin ile daha yakından ilgilendiklerini gösteriyor. Faizlerdeki artış, vadeli Bitcoin yatırımları insanların da Bitcoin’in boğa dönemine gireceğine dair beklentisi olduğunu gösteriyor. 

İlginizi Çekebilir:  "Facebook'un Global Coin'i Bitcoin'deki ralliyi tetikleyecek"

Ünlü yatırımcıya yarılanma öncesindeki yaklaşık fiyat sorulduğunda 15,000-16,000 dolar arasında bir fiyatın muhteşem olacağını söyledi. Vays ise, yarılanma öncesi ve sonrası zaman dilimleri ve veriler göze alındığında boğa sezonunun 3 yıl civarı süreceğini öngörüyor. 

filbfilb önümüzdeki iki yıl boyunca Bitcoin’in en yüksek seviye olarak 60,000 dolar’ı göreceğini söylerken bu noktadan sonrasının bir miktar anlamsız olacağını söyledi. Ünlü yatırımcı aynı zamanda Bitcoin almak için doğru bir zaman mı sorusuna dair piyasanın şu an insanlar tarafından odak noktası olduğu bunu iyi yorumladığını ve pazarın güzel ve sağlıklı göründüğünü söyledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Siyaset Bilimi öğrenimi görmekteyim, geleceğin politikalarının kripto paralar ve getirdikleri teknolojilerden geçeceği görüşüne sahip olduğum için yaklaşık 3 yıldır kripto paralarla ilgileniyorum.