Yılın başından bu yana Bitcoin (BTC) yaklaşık % 41 artış yaşadı ve dün BTC’nin fiyatı 9,500 dolarlık dirençten geçerek 9 bin 745 dolarlık yılın en yüksek seviyesine yükseldi.

4 Şubat’ta Bitcoin boğaları, kilit desteğin altına düşmesini engellemek için mücadele ederken BTC fiyatı 9.200 doların biraz altında işlem gördü. Bugün, artan satın alma hacminin yanı sıra Bitcoin, bir yükseliş düzenlemesi yaşadı ve 9 bin 700 olara kadar yükseldi. Bunun kısa vadeli trend tersine dönüşün bir sinyal olduğu ifade ediliyor.

FOMO gerçekleşirse ralli başlayabilir

Chaikin Money Flow indikatörü (göstergesi), boğaların alım hacmini koruduğunu ve hareketli ortalama yakınsama sapmasının (MACD) 6 saatlik zaman diliminde sinyal çizgisinin üzerine çıkma sürecinde olduğunu göstermesi nedeniyle lider kripto para biriminin 9.700 dolardan devam etmesi muhtemel görünüyor.

Bitcoin, eğer 9500 dolar seviyesinde tutunursa 10 bin doların üzerine çıkacağı öngörülüyor. Böylelikle FOMO gerçekleşecek ve işlem hacminin artmasıyla en büyük kripto para 11 bin dolar koşusunu başlatabilir. Eğer 9500 dolar destek seviyesinde tutunamazsa 9300 dolar ile 9200 dolar civarlarına çekilebilir.

Bitcoin’in fiyat grafiği.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.