Dün ABD Kongresi‘nde gerçekleşen kripto para oturumunda senatörler, Circle CEO’su Jeremy Allaire’ye, kripto paralarla alakalı finans dünyasına ne gibi olumlu veya olumsuz etkiler getireceğini sordu. ABD’li senatör Mike Crapo da Bitcoin‘in yasaklanamayacağı görüşünü savundu.

Önde gelen kripto para borsası Poloniex’in eski CEO’su olan şu anki Circle CEO’su Allaire, senatörlere Bitcoin ve diğer kripto paralarla ilgili endişe duyulmaması gerektiğini söylerken, “Düzenleyici yapı ile burada sahip olduğumuz rehberlik ile bu dijital varlıkların niteliği arasında temel bir uyumsuzluk var. Dünyanın dört bir yanındaki piyasalar kripto paraları, Singapur, İsviçre ve Fransa gibi ülkelerde bile kabul ediyorlar. ABD eğer blockchain teknolojisi ve kripto para şirketlerinin ABD’den gitmesini istemiyorsa buna göre mevzuatlar ve düzenlemeler getirmeli yoksa bu şirketler Avrupa Birliği ülkelerine ya da Asya’daki ülkelere kaçabilir.” dedi.

Circle CEO’su Jeremy Allaire.

Kara para aklama konusunda da herhangi bir çekincelerinin olmaması gerektiğini ifade eden Allaire, bunun önüne blockchain’le geçebileceklerini söyledi ve “Her şey internet üzerinden gerçekleşiyor ve bu paralar açık kaynak kodlu yazılımlar. Herkes kullanabilir. İnternetin çalıştığı her yerde bu paralar çalışıyorlar ve algoritmik olarak üretilmiş bir para politikaları var. Bu bütün hükümetlerin yüzleşmek zorunda olduğu bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Bu para internetin hızında dünyanın her yerine hiçbir engele takılmadan hareket edebiliyor.” sözlerini sarf etti.

“ABD Bitcoin’i yasaklayamaz”

Kongre oturumunda Bitcoin hakkında olumlu sözler söyleyen ABD’li senatör ve Senato Bankacılık Başkanı Mike Crapo, “Eğer ABD karar verirse, (ben karar vermeli demiyorum) eğer ‘Kripto paraların ABD’de olmasını istemiyoruz’ derlerse ve bunu yasaklamaya çalışırlarsa, eminim bunda başarılı olamayacaklar çünkü bu küresel bir yenilik.” ifadelerini kullandı.

FED faiz kararını açıkladı! Bitcoin ve Dolar’da son durum ne?

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!