Lider kripto para Bitcoin, sabah saatlerinde 14 bin 500 dolar seviyelerini aştı. Biden ile Trump arasındaki ABD’deki seçim belirsizliği umursamadan ilerleyen Bitcoin, son 24 saatte yüzde 4 yükseldi.

Lider kripto paradaki beklenti, 2017’deki 20 bin dolar seviyeleri. Mart ayından bu yana koronavirüs salgınının etkisiyle dolar paritesinde yüzde 207 yükselen BTC, TL karşısında ise bu dönemde yüzde 275 değerlendi.

ABD Başkanlık Seçimlerinde yarışı önde götüren Demokrat Parti adayı Joe Biden’a karşı mevcut başkan Donald Trump, sonucu Yüksek Mahkeme’ye götüreceğini çoktan belirtmişti. Ve bu gelişmeler ışığında artan belirsizlik yatırımcının kripto paralara yönelmesini sağladı.

TL bazında yüzde 275 değer kazandı

Dün sabah 13 bin 776 dolardan işlem gören Bitcoin bu sabah itibarıyla 14 bin dolarlık kritik seviyeyi kırarak 14 bin 500 dolara aşmayı başardı. Son 24 saatte Bitcoin dolar karşısında yüzde 4 değerlendi. Kriz anlarında zaman zaman yatırımcının yöneldiği ve bu sebeple ‘dijital güvenli liman’ denilen Bitcoin’in dolar bazında haftalık yükselişi ise yüzde 8’i buldu.

Mart ayında dip seviyesinden Bitcoin alanlar bugün itibarıyla dolar bazında yaklaşık 8 ayda yüzde 207 getiri elde etti.

Bu arada TL bazında Bitcoin ilk defa 121 bin lirayı aşarak rekor kırdı. Söz konusu 8 ayda Bitcoin TL bazında yüzde 275 değerlendi.

Piyasa değeri bakımından dünyanın en değerli ikinci kripto parası Ethereum da, Ethereum 2.0 güncellemesinin tarihinin duyurulmasıyla son 24 saatte yüzde 4.5 artışla 402.8 dolarlık değere ulaştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!