2021 yılına damga vuran Tesla’nın Bitcoin alması ve sonrasında her ne kadar vazgeçse de Bitcoin ödemelerini kabul etmesi lider kripto parayı ‘FOMO’ ile birlikte 64 bin dolar seviyelerine getirmişti. Şimdi bir diğer iddia Amazon için geldi ve şirketin Bitcoin ödemelerini kabul edeceği iddia edildi. Bitcoin bu haberle birlikte 40 bin dolar seviyelerine yükseldi.

İngiliz ekonomi gazetesi City A.M.’in aktardığına göre, Amazon’un içinden bir çalışan Amazon’un “yıl sonuna kadar” Bitcoin ödemelerini kabul etmek istediğini ve 2022 yılı için de kendi tokenini araştırdığını söylüyor. Bu haber, şirketin dijital para ve blok zincir ürün yöneticisi için verdiği iş ilanından sonra geldi.

İçeriden bu bilgiyi veren kaynak dünyanın dördüncü en büyük şirketinin yöneticilerinin, hızlı ve güvenli bir Bitcoin ödeme yöntemi kurduktan sonra diğer büyük kripto para birimlerini de kabul etmek için istekli olduklarını açıkladı. Buna göre, e-ticaret devi Ethereum, Cardano ve Bitcoin Cash gibi kripto paraları da ekleyebilir. Öte yandan kaynak, bu Bitcoin kabul etme fikrininin direkt olarak Jeff Bezos’tan geldiğini iddia ediyor ve “Bu sadece şirketin kripto paraları kabul etmesiyle sınırlı bir durum değil. Tamamen konuşulmuş, plânlanmış ve Amazon’un gelecekte nasıl çalışacağının ayrılmaz bir parçası olacak bir durum. Ve bu durum Bitcoin’le başlıyor. Bu kripto para projesi için direktif en tepeden geliyor. Jeff Bezos’un kendisinden…” diyor.

Bitcoin 40 bin dolar sınırında

Nisan ayından beri düşüş trendinde olan ve bir ara 28 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin, son1.5 aydır 30-34 bin dolar bandında geziniyordu. Jack Dorsey, Elon Musk ve Cathie Wood gibi isimlerin katıldığı ve BTC’nin konuşulduğu The B Word etkinliği pek fiyat hareketine etkide bulunmadı. Ancak Amazon’un Bitcoin kabul edeceği iddiası lider kripto parayı bir anda 38 bin 500 dolar seviyesine ve uzun süredir görülmeyen 40 bin dolar sınırına taşıdı.

İlginizi Çekebilir:  NBA'de Bitcoin ile maaş ödeme devri | Sacramento Kings Başkanı açıkladı...
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.