Bitcoin 2020’nin Aralık ayından beri dünya finansal piyasalarını alt üst etmiş bir şekilde ilerliyor. Son olarak 42 bin dolar bandına dokunan ve kısa süreli bir düşüş sonrası şu anda dalgalı bir seyirde ilerleyen Bitcoin hakkında ünlü bir isimden tahmin geldi. Youtube ve TikTok’taki videolarıyla geniş kitlelere ulaşan ‘Bitcoin Astrologu’ olarak da tanınan Maren Altman, Bitcoin ile ilgili tahminde bulundu.

ABD’li astrolog Maren Altman, popüler kripto para birimi Bitcoin’deki fiyat dalgalanmalarını gök cisimlerinin hareketlerine göre tahmin ederek sosyal medyada ünlendi. TikTok’ta yaklaşık 1 milyon, YouTube‘da ise 132 bin abonesi bulunan ünlü astrolog, kripto para birimleri konusunda içerik yayınlamaya başladı ve “Fiyat yörüngelerini tahmin edebilirim, ancak bir finansal danışman olduğumu iddia etmiyorum ve bu nedenle asla al veya sat tavsiyesi vermem” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Ünlü astrolog Bitcoin için Mayıs ayını işaret etti

22 yaşındaki Altman, Ocak ayının sonunda ve özellikle Şubat ve Mart başında bazı olumlu göstergeler gördüğünü söyledi. Ünlü astrolog, Bitcoin ile ilgili asıl gelişmenin yaz ahyına doğru gerçekleşeceğini söylerken, “Mart ortasına gelindiğinde, büyük bir düzeltme görüyorum. Nisan ortasında daha az iyimserim. Mayıs ayında ise Bitcoin değerleri yükselişte” dedi. Altman, yayımladığı videoda Merkür Bitcoin’in fiyat verilerini temsil ederken Satürn’ün kısıtlayıcı bir gösterge olduğunu ifade ediyor.

Öte yandan birçok astrolog 2021 yılında finansal anlamda dünyada büüyk bir dönüşüm yaşanacağını ve özellikle kripto paraların altın çağının yaşanacağına dair yorumlarda bulunuyor.

Önemli not: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve her türlü içerik yatırım tavsiyesi kapsamında değildir. Bu sitede yer alan hiçbir içerik yatırım tavsiyesi içermemektedir ve yatırım kişinin kendi özel tasarrufudur. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorumlar ise genel niteliktedir. Bu içerikler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!