Bitcoin ATM’leri, dünya genelinde artmaya devam ediyor. Mayıs ayında 306 tane BTC ATM’si açıldı ve bu yılın en yüksek sayısı olarak kayda geçti.

CoinATMRadar’dan elde edilen verilere göre, Mayıs 2019’da dünya genelinde Bitcoin ATM kurulumundaki artışın 1 yılın en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor. Ay içinde kurulan ve çıkarılan makine sayısının karşılaştırıldığında 300’ü aşkın Bitcoin ATM’sinin kurulması pozitif büyümeyi gösteriyor.

Operatörler, ay boyunca 306 bitcoin ATM kurulumu gerçekleştirdi ve makinelerin sayısı toplamda 4.690’dan 4.898’e çıktı. Coinatmradar tarafından kaydedilen en yüksek net pozitif büyüme hala Geçen yılın Nisan ayında 256 olan BTC ATM sayısı, Mayıs ayında 306 olarak göze çarptı.

Bitcoin ATM’lerinin bu artışı, lider kripto para biriminin fiyatının Mayıs ayında yüzde 60’lık artışıyla paralellik gösteriyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.