Lider kripto para Bitcoin, Ekim ayı boyunca devam ettirdiği yükseliş sonucu kapanışı 13 bin 816 dolar seviyesine çıkarak tarihinin ikinci en yüksek aylık kapanışını yapmış oldu.

2017 yılının Aralık ayından bu yana görülmemiş bir aylık kapanış seviyesine ulaşan Bitcoin’de aylardır 20 bin dolar hedefleniyor. Ekim ayına 10 bin 780 dolar ile başlayan ve piyasalara umut pompalayan PayPal ve Square gibi iki önemli haberle birlikte fiyatını zirve noktalara taşıyan Bitcoin 13 bin 816 dolar seviyesine yükselerek tarihin en yüksek ikinci aylık kapanışını gerçekleştirdi.

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’in sahibi olduğu ödeme şirketi Square, 50 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamış, bu gelişme medyada dikkat çekmişti. Ardından gelen PayPal’ın kripto para alım satım hizmetini devreye alacağı haberi de Bitcoin’i rekor seviyeye taşımıştı.

Bitcoin, en yüksek aylık kapanışı ise Aralık ayında 20 bin dolarlık rekor fiyat seviyesinden sonra yapmıştı. Kripto para, o ayı 13 bin 880 dolarla kapatmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.