Bugün 8 bin doları aşan Bitcoin’de “balinalar”ın gerçekleştirdiği iki ayrı işlemde 5 bin BTC’yi başka yerlere taşımaları dikkatleri çekti.

Twitter’da 70 bini aşkın takipçisi bulunan ve sosyal medyanın kripto para ayağında en çok takip edilen hesaplarından olan Whale Alert, günlük hatta saatlik büyük çaptaki işlemleri yatırımcılara haber veriyor. Whale Alert, en son TSİ 10:00 sularında 24 milyon dolar değerindeki 3.000 BTC’nin harekete geçtiğini daha sonra TSİ saat 13:00 civarlarında 16 milyon dolar değerinde 2.000 adet Bitcoin’in başka bir hesaba transferini haber verdi.

Sonrasında balina alarmı tekrar çaldı ve 16 milyon dolar değerindeki 2.000 BTC bilinmeyen bir cüzdandan oldukça dünyanın en çok işlem gören borsalarından Bitfinex borsasına taşındı. WhaleAlert cüzdanın sahibinin ilk işlemi yapan balina olduğunu belirtti.

Blockchain.com’dan alınan bilgiye göre, toplam girişi yapılan BTC’nin değerinin 39.7 milyon dolar olduğuydu. Bitfinex’in yer aldığı ikinci işlemde hareket ettirilen miktar 15.19 milyon dolar civarındaydı.

Balinaların bu hareketleri sonucu BTC, şu sıralarda 8 bin dolar bandında gezinmeyi sürdürüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.