Bitcoin, İngiltere ve Rusya’nın Coronavirüs tespitiyle ilgili açıklaması sebebiyle %3 civarı bir düşüş yaşadı. Bu düşüş eğilimine büyük altcoinler de katıldı.

Bugün, Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık’daki doğrulanan iki coronavirüs vakasına BTC/GBP paritesi olumsuz tepki vererek gece yarısı %3.7 düşüş yaşadı. 

Bitcoin, geçtiğimiz gece yarısında 7 bin 274 sterlinden işlem görüyordu, sabahın erken saatlerinde düşüş yaşamaya başladı ve 7 bin 108 sterlin dolaylarına kadar geriledi. 

13:30’dan bu yana ABD ve Birleşik Krallık’daki haber kuruluşlarının yaptığı coronavirüsünün tespiti ile ilgili açıklamalar Bitcoin’de dalgalanmalara sebep oldu. Günün en düşük seviyesi 7,015 sterlin ile gerçekleşti, 16:00 civarlarındaysa yukarı yönlü bir harekete başladı. Gün içerisinde bu dalgalı hareket birçok kez tekrarlandı.

Cointelegraph tarafından daha önce yapılan açıklamalarda, ABD’nin coronavirüs vakası tespitiyle Bitcoin’de fiyat düşüşü gerçekleştiği bildirilmişti. Yaşanan bu küresel sağlık tehtidi BTC/GBP paritesini de es geçmedi. Aynı zamanda S&P 500 ve Dow Jones’ın ortalama endeksleri de %1 dolaylarında düşüş yaşadı. 

Londra Borsası da düşüş yaşadı

Londra Menkul Kıymetler Borsasının endeksi olan FTSE 100’de aynı düşüş eğilimini göstererek %1’den biraz daha fazla bir düşüş yaşadı. Bütün bunlara rağmen GBP/USD paritesinde bir yükseliş gerçekleşti. Bu yükselişin küresel borsa trendine ve Bitcoin’e aykırı bir davranış olduğu da gözlerden kaçmadı. 

Kripto para piyasasında marketin toplamı şu an 255.7 milyar dolar civarındadır. Bu miktarın %66,2’si hala Bitcoin’e aittir.  

Değer kaybı yaşayan altcoinlerde en çok göze çarpan %8 ile Bitcoin SV (BSV), %5 ile Bitcoin Cash (BCH) ve yine %5 ile EOS. Diğer taraftan değer kazananlar arasında %8 ile NEM ve %6 ile Ontology (ONT) var.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!