Birkaç haftadır fiyatı 52 bin dolar ilâ 59 bin dolar arasında seyreden lider kripto para Bitcoin, TSİ 11:00 civarlarında yüzde 5 yükselerek 62 bin 660 dolara yükseldi ve tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Yılbaşından bu yana büyük bir yükseliş trendinde olan Bitcoin yeni bir zirve daha yaptı. Coinbase’in halka açılmasından bir gün önce atağa kalkan BTC, 62 bin 660 dolarla yeni bir rekor geliştirdi.

Coinbase listelenmesi öncesi zirvede

Goldman Sachs Group Inc. ve Morgan Stanley, müşterilerine kripto yatırımlarına erişim sunma planlarını açıklamıştı. Tesla da bu yılın başlarında Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık bir yatırım yaptığını açıkladı ve Elon Musk önceki haftalarda Tesla otomobil satışında Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmeye başlamıştı.

Artan kurumsal ilgi ve piyasadaki benimsenme, Bitcoin’i kucakladıkça fiyattaki artış yönü yukarı doğru seyrediyor. Wall Street’in kripto para birimlerini artan kabulünün en güçlü işaretlerinden biri de Coinbase’in yarın Nasdaq’ta listelenmesi olacak. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase’in listelenme öncesi değerlemesi ise 100 milyar dolar civarında.

Bilindiği üzere şirketlerin Bitcoin ETF başvuruları ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) görüşülüyor. Bu ETF’lerden herhangi birisinin onaylanması bir diğerinin önündeki engeli kaldıracak ve analistler Bitcoin’in fiyatına oldukça pozitif etki yapacağı görüşünde.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.