Türk dostu ve Bitcoin destekçisi olarak bilinen eski polis Eric Adams, New York Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanarak şehrin 110. belediye başkanı olma unvanına erişti.

Bitcoin destekçisi politikacıların çoğalmaya başladığı son dönemde bu yöneticiler, önemli mevkilere gelmeye devam ediyor. New York Belediye Başkanlığı seçiminde Cumhuriyetçi Curtis Sliwa ile Demokrat aday Eric Adams arasında geçen yarış Adams lehine yüzde 66.5 ile sonuçlanırken, bu zafer Bitcoin ile ilgili de önemli bir gelişme olarak kayıtlara geçti.

22 yıl New York Polis Departmanı’nda çalışarak en son mesleği başkomiserlikle tamamlayan ve Brooklyn’de belediye başkanı olan Adams, görevi 1 Ocak 2022’de mevcut başkan Bill de Blasio’dan devralacak.

New York’u girişimciler ve işletmeler için yeniden cazip bir şehir haline getirmeyi vadeden Adams, “Bitcoin’in merkezi olacağız.” açıklamasını yapmıştı.

Öte yandan Bitcoin’e sempatiyle bakan bir başka politikacı Miami Belediye Başkanı Francis Suarez de dün paylaştığı mesajda bir sonraki maaşını Bitcoin olarak alacağını söyleyerek BTC’ye olan güvenini göstermişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.