Photo by Mari Helin on Unsplash

Artık hayatımızın bir parçası haline gelen Bitcoin ile ilgili bilinen doğrular ve yanlışlar hakkında kapsamlı bir yazı hazırladık. İçeriğimiz sayesinde Bitcoin hakkında doğruları ve doğru bilinen yanlışları öğrenebilirsiniz. Eğer Bitcoin yatırımı yapmaya karar verdiyseniz ve kripto para borsası hakkında ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız, tüm soru işaretlerinizi bu kategorideki içerikler sayesinde giderebilirsiniz. 

Bitcoin Hakkındaki Doğrular

Sanal para birimleri arasında en yüksek değere sahip olan Bitcoin, fiziksel bir yapıya sahip değildir. Resmi para birimlerinden farklı olan Bitcoin, merkezi bir sisteme bağlı olmadığından Bitcoin değerlerine devlet müdahalesi söz konusu değildir.

Bitcoin ile yapılan işlemler geri dönüşümlü değil, tek seferliktir. Eğer işleminizi geri almak istiyorsanız, bu durum yalnızca ödeme alan kişi tarafından sağlanabilir. Bitcoin’in bu özelliğinden dolayı Bitcoin alım satım işlemlerinizi güvendiğiniz insanlarla ya da bilinen şirketlerle yapmanızı tavsiye ederiz.

Kendinize sürekli olarak Bitcoin yatırımı için geç mi kaldım? diye sorabilirsiniz ama merak etmeyin, Bitcoin yatırımı için geç değil. Değişken bir yapıya sahip olan Bitcoin üzerinden para kazanmanın onlarca yolu bulunuyor. Bitcoin yatırımı, Bitcoin madenciliği ya da Bitcoin üzerinden ödeme alarak Bitcoin’den para kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, doğru Bitcoin analizi.

Kripto para cüzdanlarıyla işlem yapabileceğiniz Bitcoin, halka açık olarak depolanır. Yani Bitcoin üzerinden sağlanan işlemler ve hesap bakiyeleri herkesçe görüntülenebilir.

Bitcoin Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Bitcoin ile ilgili bilinen doğrular ve yanlışlar konusuna gelecek olursak BTC’nin alt yapısı hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler, yanlış bilgilerden dolayı Bitcoin yatırımına mesafeli yaklaşıyor. Kripto para teknolojilerinden habersiz olan kişiler tarafından söylenen en yaygın Bitcoin yanlışlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

İlginizi Çekebilir:  Bitfinex’in LEO’su bekleneni veremedi

“Bitcoin yasa dışıdır” algısı

Kripto para birimlerinden biri olan Bitcoin yasa dışı değildir. Bitcoin merkezi bir sisteme bağlı olmadığı için yasal olmadığı yönünde yanlış bir kanı var. En büyük kripto para bugün dünya üzerinde 100’den fazla ülkede alınıp satılıyor. Herhangi bri düzenleme olmamasına karşın rağbet görüyor.

“Bitcoin sanal dolandırıcılık yöntemlerinden biridir” yanılgısı

Bitcoin kullanarak yasa dışı işlem yapılması, Bitcoin’in yasa dışı bir para birimi olduğu anlamına gelmez. Gerçek para birimlerinden farklı bir yapıya sahip olan Bitcoin, son zamanlarda yasal olmayan işlemlerde kullanıldığı için bazı insanlar BTC ve Blockhain teknolojilerinin zararlı olduğunu düşünüyor. Blockhain ve Bitcoin, yeni bir geleceğin habercisidir. 

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Birkaç yıldır dijital içerik editörlüğü yapıyorum. Web siteler için dijital pazarlama ve SEO gibi hizmetler verebilmek adına kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara olan ilgimden dolayı son dönemde bu sektöre yönelik içerikler üretmeye başladım.