Lider kripto para birimi Bitcoin, yapılan bir araştırmaya göre dünyanın en büyük sekizinci para birimi olduğu belirlendi.

2017’de 20 bin dolarla en yüksek fiyatına ulaşan ve önceki gün de 11 bin dolar bandını aşarak yine yukarı doğru hareketin sinyallerini veren Bitcoin’in, dünyada birçok para biriminden daha büyük olduğu araştırmayla ortaya koyuldu. Yaklaşık 200 milyar dolarlık bir piyasaya hükmeden Bitcoin, Rusya’nın Rublesi, Güney Kore’nin Won’u ve Kanada’nın Doları gibi dev ülkelerin para birimlerini geride bırakmayı başardı.

Dünyanın en eski yatırım aracı olan ve 8 milyar dolarlık piyasanın hakimi olan altın ilk sırada yer alırken, Japonya ikinci sırada, Çin üçüncü sırada, Euro Bölgesi dördüncü, Amerika Birleşik Devletleri de beşinci basamakta kendine yer buldu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.