Dünyanın en zengin ismi Elon Musk’ın kurucusu ve CEO’luğunu yaptığı dev elektrikli otomobil üreticisi Tesla, ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’na verilen dökümana göre, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldı. Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 4 bin dolar yükselirken 43 bin 300 dolara ulaştı.

Elon Musk’ın CEO’su olduğu dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alması piyasaları hareketlendirdi. Şirket, bu alımı kaynaklarını ve gelirleri çeşitlendirmek, artırmak ve portföye esneklik kazandırmak amacıyla yaptığını açıkladı. Buna göre, Tesla, yakın zamanda Bitcoin ile araç satın alınabileceğini de duyurmuş oldu. Buna göre, 8 Şubat 2021 tarihi itibariyle Tesla 3 standart modeli, 1.3 Bitcoin’e tekabül ediyor.

Tesla piyasadaki en büyük kurumsal yatırımcılar arasına girdi

Microstrategy, Grayscale ve BlackRock gibi kurumsal yatırımcıların Bitcoin alımları sonrası Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık yüklü bir şekilde Bitcoin alması dünya gündemine oturdu ve bu ligde en fazla Bitcoin’e sahip kurumsal şirketlerden biri olara listede kendine yer buldu. Toplamda 500 bin tweet atılan Twitter’da hakkında en çok tweet atılan haber haline gelen Tesla’nın bu Bitcoin alımı nasıl bir etkiye yol açacak merak konusu.

Kripto para borsaları çöküş yaşadı

Tesla’nın Bitcoin alımı sonrası büyük borsalar, Coinbase, Kraken ve Binance uzun süreli erişim sorunları yaşadı ve kullanıcılar işlem yapamadıklarından yakındı. Anitibariyle TSİ 16:30’da Bitcoin 44 bin dolardan kendisine alıcı buluyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!