1.5 aydan fazla süredir düşüş trendinde olan Bitcoin, Tesla CEO’su Elon Musk’ın yeni tweet’iyle yeniden hareketlendi ve yüzde 12’lik bir ivmeyle 39 bin 800 dolara kadar yükseldi.

Geçtiğimiz ay Bitcoin’in fazla enerji harcadığına kanaat getiren ve Tesla’nın Bitcoin ile ödeme almasını askıya alan Elon Musk, dün attığı tweet’te yeniden ödeme alabileceğine dair fikir beyan etti.

Tesla CEO’su ve Dogecoin hayranı olan Musk, tweet’inde “Tesla yalnızca Bitcoin’lerinin yüzde 10’unu sattı. Madencilerin makul bir şekilde %50’sinin temiz enerji kullandığı teyit edildiğinde Tesla Bitcoin ile araç satışına devam edecek.” dedi. Böylece ‘Olumlu bir gelecek eğilimi’ gördüğü takdirde “Bitcoin işlemlerine izin vermeye devam edeceğini” ifade etti.

Bitcoin bu tweet’in ardından yüzde 12’lik bir yükselişe imza attı ve 36 bin dolardan 40 bin dolar sınırına dayandı.

Musk’ın tweet’i, fintech şirketi Sygnia’nın CEO’su Magda Wierzycka hakkında bir CoinTelegraph haberine olan yanıttı ve Wierzycka, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC satın almasının ardından Musk’ı bir Bitcoin pump/dump organize etmekle suçladı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.