Pazar günü 9 bin dolar bandını aşarak son günlerdeki sessizliğini bozan Bitcoin, Facebook‘un kripto parası Libra‘ya herhangi bir tepki göstermedi.

Geçtiğimiz pazar günü 9 bin doları aşarak Mayıs 2018’den beri en yüksek seviyesini gören Bitcoin’in Facebook’un kripto parasına vereceği tepki merak ediliyordu. Bundan önce her Facebook kripto parasıyla ilgili söylentiye ve habere olumlu tepki veren lider kripto para bu kez Libra’nın duyurulmasına herhangi bir tepki vermedi.

Bitcoin, Libra’nın whitepaper’ının yayımlandığı sırada 9 bin 222 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Bazı analistler ve uzmanlar bu tepkinin beklenmedik olduğunu ileri sürdü ve bunun yanında kripto paranın merkezi yapının boyunduruğu altına alınmak istenmesinin bu tepkisizliğe yol açtığını düşünüyor.

TRON‘un kurucusu Justin Sun, “Facebook ve Libra. Kripto için büyük bir FOMO ve boğa rallisi bekliyorum.” derken, Binance‘in CEO’su Changpeng Zhao da Libra hakkında “Facebook’un müşterisini tanımasına ihtiyacı yok. 2 milyar insanın birçok bilgisi ellerinde. Sadece isim, kimlik, adres, telefon numarası değil. Ailenizi, arkadaşlarınızı, gerçek zamanlı / tarihi yerinizi, neyi sevdiğinizi biliyorlar Sizi sizden daha iyi tanıyorlar. Ve şimdi de cüzdanınızda.” ifadelerini kullandı.

Facebook’un Libra’sı ve Calibra ile ilgili detaylar ortaya çıktı

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!