Bitcoin Gold (BTG), Bitcoin’den hard fork ile ayrılan para birimlerinden biridir. Çatallanmayla ayrılan Bitcoin Gold (BTG) geliştiricilerinin amacı, Bitcoin’i yeniden merkeziyetsiz bir para birimi yapmaktır ve Bitcoin’den daha güvenilir, daha kusursuz bir yapıda olması için geliştirmişlerdir. Bitcoin Gold (BTG) madenciliğe karşı daha dayanıklıdır.

Toplam arzı 21 milyon adet olarak duyurulmuştur ancak Bitcoin Gold (BTG) piyasaya sürüldüğünde %1’lik kısmı kazılarak çıkartılmıştır, bu ilk mining’ten oluşan coin’lerin Bitcoin Gold (BTG) geliştiricilerinin elinde olduğu iddia edilmektedir ve bu iddia toplulukta güvensizliklere neden olmaktadır. Geliştirici ekibin tüm çabalarına rağmen Bitcoin Gold (BTG), Bitcoin’in kendisi ya da Bitcoin Cash kadar popüler bir dijital para birimi olmayı başaramamıştır.

Bitcoin Gold (BTG), 21 milyon adetlik toplam arzın 17,5 milyon adedini piyasaya sürmüştür. Şu an 463 Milyon Amerikan Doları piyasa değerine sahip olan Bitcoin Gold (BTG), tüm arz tamamlandığı 556 Milyon Amerikan Doları değer potansiyeline sahiptir. Kripto para piyasasında 96. sırada yer alan Bitcoin Gold (BTG), yazı yayına hazırlandığında 1 BTG = 26.4 Amerikan Doları değerindeydi. 2017 Kasım’ında 539 Dolar ile tarihi zirvesini gören Bitcoin Gold (BTG), o zamandan bu yana %95 oranında değer kaybetmiştir. Bitcoin Gold, Türk borsaları arasında Bitci ve Thodex‘te listelenirken, yurtdışında Binance, Bitfinex, Upbit, Bithumb, OKEx gibi büyük borsalardan alınıp satılabiliyor.

Bitcoin Gold’u satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!