Ünlü Amerikan ekonomist Steve Hanke, Bitcoin‘e kesinlikle güvenilmemesi gerektiğini ve yatırımcıların bu hataya asla düşmemelerini istedi.

1876 yılında kurulmuş Amerika Birleşik Devletleri‘nin Maryland eyaletinin Baltimore şehrindeki John Hopkins Üniversitesi‘nde dersler veren ülkenin prestijli ekonomistlerinden Steve Hanke, Bitcoin’i “güvenilmez, sahtekârlığa elverişli ve yüksek spekülasyona müsait” bir finansal varlık olarak niteledi.

Ünlü ekonomist Prof.Dr. Steve Hanke.

Attığı tweette, “Bitcoin yıllık bazda yüzde 6 artarak 6 bin Dolar seviyelerinde. Aptal olmayın. Yüzde 6’lık bir yükseliş, batıştan başka bir şey değil. Bitcoin güvenilmez ve sahtekarlığa duyarlı, para birimi değil, spekülatif bir varlıktan başka bir şey değil” dedi.

Şubat ayında 3 bin 400 Dolar seviyelerinden Mayıs ayında 5 bin 800 Dolar seviyelerine gelen Bitcoin’deki bu fiyat değişimi, analistleri ve ekonomistleri en büyük kripto para hakkında açıklama yapmak zorunda bırakıyor. Hanke’nin bu tweet’i sonrası kendisine katılmayan Twitter kullanıcıları, profesörün bu düşüncesini ‘sürpriz’ olarak karşıladı ve Bitcoin’i öven cevaplar verdi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.