Ünlü Bitcoin analisti ve destekçisi Tone Vays, BTC’nin önümüzdeki yıl içerisindeki performansı ve durumu için hiç de olumlu ifadeler kullanmıyor.

Vays’in analizine göre Bitcoin madencilerinin yüzde 79’inin, blok ödüllerinin büyük oranda azalması ve önümüzdeki yıl içerisinde gerçekleşecek halving (yarılanma) sonrasında madencilik ödülünün 12.5 Bitcoin’den 6.25 Bitcoin’e düşmesi sebebiyle işi bırakma noktasına gelebileceğini söyledi.

Kasım 2012 ve Temmuz 2016’da yaşanan yarılanmaların Bitcoin fiyatına oldukça yarar sağlamış, ilk yarılanma sonrası fiyat bin dolaa sonrasındaki yarılanmada ise 1 yılda tüm zamanların rekoru olan 20 bin dolara taşımıştı. Üçüncü yarılanma için de olumlu yorumlarda bulunan analistler Bitcoin madencilerinin bu yarılanmaya nasıl tepki vereceğini merak ediyor.

Bitcoin 2019 yılında yüzde 250 değer kazandı ve 3 bin 700 dolardan 14 bin dolara kadar yükselmişti. Şu an ise büyük borsalarda 11 bin 450 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.