Kripto para dünyasının yeni tutkunlarından Lindsay Lohan, bu kez de NFT dünyasına adım attı. Lindsay Lohan, elinde bulunan Daft Punk’ın NFT’sini, dün grubu dağıttıklarını açıklayan Daft Punk’ın bu duyurusunun hemen ardından 8.8 ETH yani bugünkü değeriyle 14 bin dolara satışa çıkardı.

NFT pazar yeri Rarible’daki kayıtlara göre, bu “Daft Punk” adlı kullanıcı Pazar günü bazı Daft Punk NFT’lerin baskılarını “bastı” (yalnızca iki farklı görüntü var, ancak her biri fiziksel baskılar), daha sonra Mark Cuban, Tyga, Soulja Boy ve Beeple gibi ünlü koleksiyonerlerin cüzdanlarına aktardı. Bu isimlerden sadece Lindsay Lohan, NFT’sini 8.8 ETH bu haberin yazıldığı sıradaki değeriyle 14 bin dolara satışa çıkarmaya karar verdi.

“Daft Punk’ın dağılmasından haberdarlardı”

34 yaşındaki oyuncu, NFT satış noktası Rarible‘da aktif olarak NFT’lere göz atıyor. Dedikodulara göre Daft Punk adlı kullanıcı, grubun dağılacağını önceden öğrenerek 195 adet basılan NFT’yi satışa çıkardı. Lindsay Lohan, Mark Cuban, Tyga, Soulja Boy ve Beeple gibi ünlü isimlerin de bu durumdan haberdar olarak NFT’leri satın alarak bir popülerlik yaratarak yüksek fiyattan sattığı iddia ediliyor.

NFT’ler, Ethereum blok zincirinde geçen yıl popüler bir ortam haline gelen görsel sanatlar için önemli olan bire bir dijital öğeler olan ancak eşsiz ve değiştirilemez tokenlardır.

1993’ten beri dünya müzik piyasasında kendine has tarzlarıyla milyonlarca kişiye ulaşan Daft Punk, 28 yıllık birlikteliğin ardından dağıldığını açıklamıştı. Get Lucky, Around the World, One More Time, Lose Yourself To Dance, Harder, Better, Faster, Stronger gibi hitlerle müzikseverlerin gönlünde taht kuran 46 yaşındaki Thomas Bangalter ve 47 yaşındaki Guy-Manuel de Homem-Christo’dan oluşan Daft Punk, grubun dağıldığını bir video ile duyurdu.

İlginizi Çekebilir:  YAZI | NFT çılgınlığına bir de bu açıdan bakalım
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.