Çok uluslu yatırım bankası JP Morgan, Coinbase ve Gemini gibi kripto para borsalarını müşteri olarak kabul etti ve bunlara hizmet vermeye başladı. Bu haber, Bitcoin’in önünü açabilecek bir gelişme olarak nitelendirilebilir.

Wall Street Journal’ın haberine göre ABD’de hizmet veren ve finansal regülatörlerle arası en iyi olan bu iki bankayla alakalı işlemlerin gerçekleştirildiği belirtiliyor. Bu işlemler arasında elektronik para transferi (EFT), para yatırma ve çekme işlemleri yer alıyor.

ABD merkezli müşteriler için dolar bazlı işlemleri gerçekleştirecektir. Raporda, Otomatik Takas Evi ağı adı verilen bir elektronik fon transferi sistemi aracılığıyla banka havaleleri, para yatırma ve para çekme işlemleri gerçekleştirileceği bildiriliyor.

30 milyondan fazla kullanıcısı bulunan ve geçtiğimiz günlerde Avrupa’ya açılmayı da planlayan Gemini’nin kurucuları Tyler-Cameron Winklevoss kardeşlerin otoriteleri etkileme konusundaki becerisi işe yaramış görünüyor.

JP Morgan’ın bu hamlesi Bitcoin ve diğer kripto paralar için önemli bir gelişme olarak yorumlanabilir. Geleneksel finansal piyasalarının adeta yok saydığı bir finansal enstrüman olan Bitcoin’in büyük borsalarla herkes tarafından bilinen JP Morgan gibi bankalarla birlikte sisteme adaptasyonu yeni bir olumlu algı başlatabilir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.