Binance‘in araştırmasına göre, Bitcoin pazarı ile altcoin pazarı arasındaki korelasyon 2019’un ikinci çeyreğinde azaldı.

Dünyanın en güçlü kripto para borsalarından Binance’in ortaya koyduğu araştırma raporunda Bitcoin’in diğer kripto paralarla fiyat korelasyonunun önemli ölçüde düştüğü gözlendi. Bitcoin ile tüm diğer önde gelen kripto paralar arasındaki ortalama korelasyonun 2019 yılının ilk çeyreğindeki 0.73’ten 0.61’e düştüğünü belirtti.

Korelasyon oranı, -1.0 ile 1.0 arasında ölçülüyor ve 1.0’a ne kadar yakın olursa o kadar yüksek ilişki olduğu kabul ediliyor. Buna göre Bitcoin’in korelasyonu düşerken büyük kripto paralar arasındaki genel korelasyon, 2019 yılının ikinci çeyreğinde “çok yüksek” kaldı.

Binance’in raporundaki korelasyon tablosu.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.